Virtuosi di Mikulov | Martin Franze | Festival Alta Pusteria | Den 1.

FESTIVAL ALTA PUSTERIA | DEN 1. | 21. června 2018

A je tu první reportáž z festivalu v Itálii, kterého se VIRTUOSI di MIKULOV na konci června zúčastnili. A vy můžete být díky ní zpětně s námi „u toho“ 🙂

Všechno to začalo ve čtvrtek  ráno v Mikulově, kdy jsme se potkali u autobusu, nastoupili a vyjeli vstříc italskému dobrodružství. Cestou probíhala družná zábava, tu a tam podpořená rozličným množstvím povzbuzujících prostředků – řízků, mrkve, müsli tyčinek, oříšků, slivovice, colových nápojů, obloženého pečiva, vína, domácích buchet a mnohých dalších . . . 
Během dlouhé, cca desetihodinové cesty, jsme kromě jídla a pití hltali také okolní krajinu a při odpočinku na krátkých zastávkách také vybrané objekty zachytili na fotografiích. Všichni se však již těšili na příjezd do hotelu, kde jsme měli být ubytování. Nakonec jsme se dočkali a místní personál nás přivítal drobným pohoštěním a následně také výbornou večeří. Momentky z cesty a příjezdu na hotelu si můžete prohlédnout v GALERII, abyste měli také vizuální představu.   

Posilněni bohatým menu o třech chodech jsme nasedli zpět do autobusu a odjeli na naše první vystoupení. Společně s dalšími dvěma sbory z Izraele a Sardinie jsme, doufáme, potěšili místní publikum rozmanitým repertoárem věnovaným místní kultuře zúčastněných těles. Sbor z Tel Avivu přednesl své písně za výborného klavírního doprovodu svého sbormistra a Italský mužský sbor nás přesvědčil vskutku „chlapským“ a velmi přirozeným projevem i vystupováním. Nás zařadili pořadatelé až na samotný závěr programu, pro nějž jsme vybrali úpravy lidových písní a Dvořákovy Moravské dvojzpěvy v Janáčkově úpravě. Fotky z koncertu najdete v další GALERII

Po návratu na hotel většina přítomných spočinula ve svých pokojích, očekávajíce zážitky dalších dnů. A o nich si zase povyprávíme příště.