Pěvecký sbor VIRTUOSI di MIKULOV vznikl v roce 1996 a za dobu své existence si vybudoval pevnou pozici nejen v mikulovském kulturním životě, ale i po celém jihomoravském regionu. Sdružení amatérských zpěváků z Mikulova a širokého okolí od svého počátku vždy vede profesionální sbormistr (Martin Franze, Zuzana Pirnerová, Martina Kirová, Jan Svoboda, Petr Špaček a Tereza Toufarová).

V rámci četné spolupráce s dalšími vokálními uskupeními, orchestry, sólisty a dirigenty sbor Virtuosi di Mikulov uvedl množství stěžejních mší a oratorií (Svatební košile A. Dvořáka, Janáčkovu Glagolskou mši, Verdiho Requiem, oratorium Carmina Burana C. Orffa, Vánoční oratorium C. Saint-Saënse, Rybovu Českou mši vánoční a mnohé další). Vedle slavných sborových skladeb soubor pravidelně uvádí i díla současných českých autorů (Zdeněk Lukáš, Zdeněk Král, Petr Eben aj.) a skladby z archivů Význačné kolegiální kapituly u sv. Václava v Mikulově a mikulovského piaristického gymnázia.

Důležitým počinem sboru v kulturním životě domovského města je každoroční organizace Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila, který v letošním roce oslaví své 20. výročí. Na festival se pravidelně sjíždějí smíšené a dětské sbory mezinárodního renomé a profesionální orchestry pod taktovkou českých i zahraničních dirigentů.


SBORMISTR

MARTIN FRANZE studoval na brněnské konzervatoři dirigování u Evžena Holiše a je absolventem v oboru sólový zpěv (ped. vedení Irena Hýlová). Na Janáčkově akademii múzických umění je absolventem v oboru dirigování sboru (ped. vedení doc. Lubomír Mátl). První pěveckou praxi získal v komorním sboru Iuventus Svitavy (sbormistryně Věra Burešová), byl členem Českého filharmonického sboru Brno a jako zpěvák i dirigent spolupracoval s mnoha dalšími soubory.
V letech 2010-2016 vedl Smíšený sbor Kantiléna, se kterým absolvoval řadu náročných projektů v České republice i v zahraničí. S tímto sborem se zúčastnil mimo jiné festivalu FONS ve Žďáru nad Sázavou, kde získal zvláštní cenu Jiřího Koláře za dirigentský výkon a dramaturgii soutěžního vystoupení.  
V roce 1996 založil ansámbl Musica da camera Brno, se kterým doposud absolvoval více než sto koncertů a natočil dva kompaktní disky. Aktuálně je také uměleckým vedoucím vokálního ansámblu OctOpus Vocalis a příležitostně se věnuje komponování se zaměřením na sborovou literaturu.
info: www.martin-franze.cz

ČLENOVÉ SBORU

SOPRÁN
Bálintová Michaela
Bartová Žaneta
Binková Jarmila
Svobodová Veronika
Valová Dagmar

TENOR
Doležal Michal
Eckl Petr
Ištvánek Luboš
Kobližka Vojtěch
Smyčka Vladimír

ALT
Bařinová Anna
Drochytková Jana
Dudová Ludmila
Janošková Mária
Lásková Vlasta
Pokorná Hana
Zhánělová Ludmila

BAS
Grandič Karel
Heikenwälder Bohuslav
Pekař Petr
Prachař Radovan
Sekereš Jiří
Švásta Josef